قیمت و خرید تجهیزات پزشکی

02188980794

09128571607

قیمت خرید ست کامل تراکستومی در سایز مختلف

لوله تراکستومی چیست 

تبادل هوا و اکسیژن با محیط بیرون حیاتی ترین ارتباط موجود زنده با محیط بیرونی است. و چنانچه این تبادل فقط به مدت چند دقیقه قطع گردد وقوع مرگ حتمی است مجرای تبادل اکسیژن، از دهان و بینی شروع و تا شش ها در قفسه سینه ادامه میابد. حال به هر دلیلی این مجرا بسته شود بایستی به سرعت برای مریض اقدامی صورت گیرد.یکی از شایع ترین و مهم ترین اقدامات انجام تراکستومی است.
تعریف تراکستومی
یعنی باز کردن راه تنفسی در قسمت تراشه در ناحیه جلوی گردنی و ایجاد ارتباط بین مجرای تنفسی با فضای بیرونی، توسط لوله فلزی یا پلاستیکی به نام لوله تراکستومی است. 
موارد تراکستومی 
1)درصورتیکه به دلیل آسیب حنجره راه هوایی بسته شده باشد.
2) درصورتیکه بیمار برای تنفس نیاز به دستگاه ونتیلاتور(تهویه مکانیکی)داشته باشد.
3)اگر به هر دلیلی ترشحات حلق و معده به راه های هوایی راه پیدا کند. 
4)انسداد راه تنفسی به دلیل بیماری هایی نظیر سرطان حنجره.


مزایای تراکستومی 

1)جلوگیری از انتقال ترشحات حلق و معده به راه های هوایی و پاکسازی موثر این راه های هوایی.
2)پذیرش و راحتی بیمار نسبت به روش های دیگر.
3)تغذیه دهانی بیمار حتی با وجود لوله تراکستومی.
4)در این روش احتمال بروز عفونت و تنگی تراشه کمتر است. 
مهم ترین قسمت دستگاه تراکستومی، لوله تراکستومی است که در اندازه ها و جنس های مختلف در بازار موجود است.این لوله یک قسمت در ناحیه گردنی دارد با دو بال طرفی که به گردن فیکس میشود و در انتهای لوله یک کاف دارد که با چسبیدن به دیواره تراشه از ورود ترشحات حلق و معده جلوگیری میکند.


قیمت و خرید انواع لوله های تراکستومی و ست تراکستومی

به غیر از نوع کاف دار، لوله های تراکستومی بدون کاف هم وجود دارد که در کودکان استفاده میشود.این لوله ها بر اساس قطر داخلی لوله تقسیم بندی میشود که از قطر 2 تا 10.5 میلی متر موجود است ولی انتخاب سایز لوله برای بیمار معمولاً بر اساس وزن بیمار انجام میشود.مثلا برای کودکان از لوله های با سایز کوچک استفاده میشود و برای بزرگسالان از لوله های بالاتر از 6 میلی متر و کاف دار استفاده می‌شود.هرچند انتخاب سایز و نوع پلاستیکی یا فلزی لوله بر اساس نظر پزشک تعیین میشود ولی در حال حاضر لوله تراکستومی شایلی آمریکا از باکیفیت ترین برند ها محسوب میشود. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع لوله و ست تراکستومی با کارشناسان ما در تماس باشید .

خرید تجهیزات پزشکی

02188980794

09128571607

تمامی حقوق محفوظ است .